تجهيزات وتكنولوژي مطب
دستگاه سفيد كننده ZOOM
دستگاه راديولوژي ديجيتال
دستگاه ا لكتروسرجري
دستگاه ميكروموتور ايمپلنت
دستگاه اتوكلاو
دستگاه بسته بندي وسايل
براي ديدن تصاوير اينجا را كليك كنيد.
ایمپلنت های دندانی
اگر بپرسند بزرگترین رویای بشر در طول تاریخ در بحث دهان و دندان چه بوده؟ شاید به جرات بتوان گفت "جایگزینی دندان‌های از دست رفته". دندان‌ها به دلایل متعددی از دست می‌روند و حتی پیشرفت‌های حیرت‌انگیز علم دندانپزشکی هم در برخی موارد نمی‌تواند مانع از دست رفتن دندان‌ها شود
در چنین شرایطی دندانپزشکان و بیماران به دنبال راهی برای جایگزینی این دندان‌ها هستند وآن چیزی نیست جز ایمپلنت.
شماره تلفن و آدرس مطب
اصفهان خیابان حکیم نظامی ابتدای شریعتی مجتمع پزشکی الزهرا طبقه اول واحد 104تلفن :03116265314
توجه توجه
درقسمت نظرات مطالب به هیچ سوالی پاسخ داده نمی شود ازهمکاری شما ممنون
 
ارتودنسی و دلیل نیاز بعضی از افراد به درمان آن


ارتودنسي چيست وچرا بعضي افراد نياز به درمان ارتودنسي دارند ؟

ارتودنسی یک رشته ی تخصصی دندانپزشکی است که با مرتب کردن دندانها وفکها برای بهبود ظاهر صورت، لبخند وسلامتی دهان سرو کار دارد.

با درمان های ارتودنسی مشکلاتی نظیر نامرتب بودن یا روی هم افتادگی دندانها،عدم قرار گيري صحيح دندانهاي فك بالا وپائين روي هم ،وضعيت نادرست فكين وگاهاً اختلالات مفصل هاي فكي تصحيح مي گردد.

زمان مناسب برای درمان ارتودنسی چه موقع است و چگونه نیاز به درمان ارتودنسی را تشخیص دهیم؟

از آنجا که درمان های ارتودنسی قا در به بر طرف کردن مشکلات دندانی وهمچنین مشکلات فکی می باشند، باید چگونگی تشخیص نیاز به درمان ارتودنسی را شناخته وزمان مناسب برای مراجعه به ارتودنتیست(متخصص ارتودنسی) را بدانیم.

چون رشد استخوانها و از جمله فکین تحت تاثیر زمان بلوغ و سن افراد مي باشد و هم چنین با توجه به تفاوت زمان بلوغ در دختران و پسران در صورتی که هر کدام از موارد زیر در کودکانمان مشاهده شد، باید درمحدوده زمان رشدی وهر چه سریع تر به ارتودنتیست مراجعه شود.

بیرون زدگی فک بالا،جلو بودن فک پائین به نحوی که دندانهای فک پائین جلوتر از دندانهای فک بالا قرار گیرند.

عقب بودن فک پائین ویا به عبارتی کوچک بودن فک پائین.

عدم وجود قرينگی در صورت وفکین ویا به بیان دیگر انحراف فکین.

موارد فوق حاکی از اختلال از نحو رشد فکین مي باشد و ازموارد زیادی دردوره رشد و قبل از سن بلوغ می توان آن را با درمان های ارتودنسی(ارتو پدی فکی) درمان نمود.

باید خاطرشان کرد که چون دختران زودتر از پسران بالغ شده و رشد استخوانها وفکین درآنها زودتر از پسران کامل میشود دقت در زمان مراجعه به ارتودنتیست در آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در مورد مشکلات دندانی

بسته به مرحله ای که دندانهای فرد در آن  قرار دارد درمانهای متفاوتی را می توان انجام داد. دردوره ی دندانهای شیری مهمترین مسئله توجه به رعایت بهداشت وحفظ ونگهداری چون قرارگیری دندانها ی شیری تا زمان افتادن آنها به طورصحیح، اساس شکل گیری و قرار گیری مناسب و کامل از دندانهای شیری تا زمان ا فتادن آنها به طور منظم مورد معاینه دندانپزشک قرار گرفته واز آنها تا زمان افتادنشان به طور طبیعی حفاظت به عمل آید. درصورتی دندانهای شیری دچارپوسیدگی شوند حتماباید ترمیم شده ودرصورتیکه طبق نظر دندانپزشک مجبور به کشیدن آنها شویم بایستی تمهیدات لازم جهت هدایت دندانهای دائمی زیرین دندانهای شیری به وضعیت طبیعی اندیشیده شود.

دوره ی دندانی مختلط،دوره ای است که درآن تعدادی ازدندانهای شیری وتعدادی ازدندانهای دائمی به طورهم زمان وجود دارند.دراین دوران که ازحدود6 سالگی تا حدود 12سالگی ادامه دارد.ممکن است به دلیل کمبود فضا برای دندانهای دائمی ویا مشکلات فکی،تا هماهنگی هایی دردندانها ویا فکین وجود داشته باشد که نیازبه مراجعه ی صحیح به ارتودنتیست دارد. در دوره ی دندانی دائمی ،هر گونه بهم ریختگی ،روی هم افتادگی،بیرون زدگی، عدم رویش صحیح وبه موقع،نهفتگی دندانهای دائمی یا دیرافتادن دندانهای شیری نیازمند معاینه ارتودنسی می باشد.

انواع درمان های مورد استفاده در ارتودنسی کدام است؟

به طور کل درمان های ارتودنسی شامل دو قسمت متحرک و ثابت می باشد.درمان های متحرک بیشتر در سنین رشدی فکین و رویشی دندانها به کار می رود .این نوع درمان نیاز به همکاری مناسب و دقیق بیمار در استفاده صحیح از پلاک متحرک دارد.

درمان های ثابت درغالب موارد دردوره ی دندانی دائمی به کاررفته وممکن است بسته به شدت ناهنجاری در موارد نیاز به کشیدن تعدادی از دندانهای دائمی داشته باشد. دربعضی مواردبه دلیل شدت زیاد ناهنجاری فکی ودندانی بایستی درمان ارتودنسی با درمان جراحی فک همراه شده وتواماً انجام گیرد.

در چنین درمانهای ارتودنسی ( چه ثابت وچه متحرک) ممکن است علاوه برپلاک یا وسایل ثابتی که روی دندانها قرارمی گیرد (براکت وسیم )نیاز به کاربرد وسایل جانبی مانند هدگير،فیس ماسک، چانه بند وجود داشته باشد که استفاده مناسب و دقیق از آنجا در پیشرفت درمان نقش بسیار بارزی ایفا می کند. در مواردكه كودك ویا نوزاد دارای مشکل شکاف کام ولب میباشد،درمان با همکاری ارتودنتیست و جراح صورت می گیرد.

مطالب مرتبط :

نظر شما

نام * :
پست الكترونيكي * :
وب سایت :
نظر *:
  کد امنیتی را وارد نمایید :
اختصاصي براي مدير سايت ( درصورت انتخاب اين گزينه نظر شما در وب سايت ديده نخواهد شد )
لطفا از ارسال سوالات پزشکی در این صفحه خودداری نمائید . به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .

نظرات ارسالی

رضا : خوب است [ 1390-06-19 ]

صفحه اصلي
بیوگرافی دکتر علیرضا فیروزه
سرويس دهي و امكانات
گالري عكس
فیلم های آموزشی
اطفال
بيماريهاي دهان
بهداشت دهان ودندان
دندانپزشكي عمومي
دندانپزشكي زيبايي
ترميم هاي دنداني
ايمپلنتهاي دنداني
پروتز های دندانی
كنترل عفونت در دندانپزشكي
ارتودنسي
سوالات پزشکی كاربران
پيام هاي كاربران
جستجوی مطالب
 
 
 
Isfahan University of Medical sciences